• شماره تماس:
  • 021-22370160

مزوتراپی

مزوتراپی صورت

مزوتراپی (Mesotherapy)یک روش درمانی کاملا جدید و پیشرفته است که روز به روز به حیطه عملکرد درمانی آن افزوده می‌شود. مزوتراپی در واقع یک درمان موضعی است که دقیقا در لایه میانی پوست که لایه مزودرم است انجام می‌شود و تاثیر درمانی بیشتری نسبت به درمان عمومی و سیستمیک دارد. این روش به دلیل پاسخ‌دهی بسیار سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل داروهای خوراکی و کم‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندک دارو و اثرات کاملا موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشکان قرار گرفته است.
این تکنیک برای اولین‌بار سال ۱۹۵۲ میلادی در فرانسه توسط دکتر مایکل پیستور ابداع شد. ۱۰ سال بعد اولین انجمن مزوتراپی در دنیا شکل گرفت و از آن تاریخ به بعد این تکنیک پیشرفت‌های بسیاری کرد و مزوتراپی مدرن که امروز از آن استفاده می‌شود به وجود آمد. از سال۱۹۸۶ مزوتراپی(Mesotherapy) توسط آکادمی ملی پزشکی فرانسه به عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از طب سنتی شناخته می‌شود. هر روز، هزاران تن از پزشکان سراسر جهان استفاده از مزوتراپی برای کمک به بیماران استفاده می‌کنند.

درمان چروک‌های ظریف پوست

درمان لک‌های مقاوم به درمان

لیفتینگ پوست

جوانسازی پوست

 

نتیجه دلخواه شما؛ پوستی شفاف و درخشان.

این موارد باعث پیری زودرس پوست شده و در نتیجه پوست خسته‌تر به نظر برسد. مزوتراپی می‌تواند علائم پیری پوست را درمان کرده و از برزو این علائم پیشگیری کند همچنین می‌تواند به جوان‌سازی پوست کمک کرده و باعث شود که ظاهر صورت شما در نظر دیگران طبیعی‌تر به نظر برسد. مزوتراپی یک درمان غیرجراحی در حیطه پزشکی زیبایی است و در حقیقت استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر است. به طور عمده ۵ گروه مواد در مزوتراپی استفاده می‌شوند که این ۵ دسته عبارتند از : ۱- ویتامین‌ها ۲- آمینواسیدها ۳- نوکلئیک‌اسیدها ۴- هیالورونیک اسید ۵- مینرال‌ها. گلوله‌های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل درم (لایه میانی پوست) وارد می‌شود. این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می‌باشد.

انواع روش تزریق

دو روش تزریق برای مزوتراپی وجود دارد

روش اول

با استفاده از روش میکرونیدلینگ منافذ ریز و متعددی بر روی اپیدرم ایجاد شده که می‌توان عمق این منافذ را تا ناحیه درمیس افزایش داد سپس بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ مواد و داروهای مزوتراپی بر روی موضع اسپری شده و ماساژ داده می‌شود تا جذب پوست شوند.

روش دوم

تزریق با سوزن‌های مزوتراپی می‌باشد که بسیار ظریف و نازک طراحی شده‌اند .

کانال تلگرام

کلوپ پزشکی من را دنبال نمایید

صفحه اینستاگرام

کلوپ پزشکی من را دنبال نمایید

صفحه پینترست

کلوپ پزشکی من را دنبال نمایید

کانال تویتر

کلوپ پزشکی من را دنبال نمایید